Velké Meziříčí hostí největší fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů v ČR | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Velké Meziříčí hostí největší fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů v ČR

Již podruhé v letošním roce hostí kraj Vysočina největší mládežnický fotbalový turnaj E.ON ČR Junior Cup 2009. V sobotu 30. května se na stadionu domácího klubu sejde dvanáct vybraných týmů z okresů Třebíč a Žďár nad Sázavou. „Oslovili jsme nejlepší fotbalové kluby z okresů. Dokonce z Třebíče i Žďáru nad Sázavou nás požádali, vzhledem k jejich široké členské základně, o zařazení po dvou týmech z obou měst“, pochvaloval si účast garant turnaje Libor Deket.

 

V sobotu se začíná bojovat na stadionu FC Velké Meziříčí již od devíti hodin. Nejdříve jsou na programu dne zápasy ve skupinách, v odpoledních hodinách turnaj pokračuje souboji o jednotlivá umístění. Ti nejlepší se potkají ve finálovém duelu. „Ve fotbale není vítěz nikdy jistý a vyhrát může kdokoliv. Ale za velké favority považuji tým HFK Třebíč. Těm předpovídám minimálně finálovou účast,“ uvedl Deket.

Ukončení turnaje se předpokládá po sedmnácté hodině, hned po slavnostním vyhlášení výsledků a předání cen. „První tři kluby obdrží kompletní sady dresů a každý hráč turnaje si odnese fotbalový míč a další věcné ceny od partnerů turnaje“, prozradil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která je generálním partnerem již pátého ročníku projektu E.ON ČR Junior Cup. Vyhodnocen bude také nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje. Posledně jmenovaný dostane kromě menších dárků také certifikát na týdenní turnus ve fotbalové škole Petra Čecha. „V rámci tohoto ocenění je v plánu i osobní setkání účastníků s Petrem Čechem“, doplnil Marek Pagač.

Stejně jako v předchozích čtyřech ročnících se hraje o postup do Velkého finále, který si zajistí pouze vítěz. V září si dvanáctka nejlepších z oblastních kol zahraje o nominaci na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu a o vstupenky na kvalifikační zápas české reprezentace a Polska v Praze s možností přivést hráče před utkáním na hrací plochu.

Mezi hráče zavítá i fotbalista Slovanu Liberec Theodor Gebre Selassie. „Je to sice rodák z Třebíče, ale s fotbalem začínal právě v našem městě. Mám radost, že nám přislíbil účast“, s úsměvem poznamenal na adresu dvojnásobného ligového vítěze v dresu Slavie Praha Libor Deket. Setkání a autogramiáda nejsou jediným překvapením. Během celého dne bude probíhat bohatý doprovodný program, včetně vystoupení skupiny Le Monde. „Program je koncipovaný jako zábava pro celé rodiny. Kluci, kteří zrovna nehrají, mohou soutěžit v dovednostních disciplínách, nebo se pobavit jízdou na čtyřkolce či segwey“, popsal Marek Pagač program, který je otevřený i široké veřejnosti. K dispozici bude také obří autodráha, horolezecká stěna nebo konzole s videohrou FIFA 2009.

E.ON ČR Junior Cup 2009, který začal 19. dubna v jihočeském Českém Krumlově, se letos odehraje v pěti krajích - Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Středočeském a na Vysočině – a nově i v Praze. Ve Velkém Meziříčí se odehraje již sedmý turnaj z plánovaných dvanácti regionálních zastávek.

Další podrobnosti o turnaji a výsledcích odehraných kol, naleznete na internetových stránkách www.eonjuniorcup.cz.

Účastníci turnaje:
SKUPINA I. A – FC Velké Meziříčí, B – HFK Třebíč „A“, C – FC Žďas Žďár nad Sázavou „B“, D – TJ Nová Ves, E – Slavoj Polná, F – Sokol Radostín nad Oslavou
SKUPINA II. G - FC Žďár nad Sázavou „A“, H – SK Vrchovina Nové Město, I – FC Spartak Velká Bíteš, J – TJ Sokol Křoví, K – HFK Třebíč „B“, L – SK FC Křižanov