Turnaj E.ON ČR Junior Cup ve Strakonicích vyhrálo Milevsko | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Turnaj E.ON ČR Junior Cup ve Strakonicích vyhrálo Milevsko

Až teprve závěrečné penalty rozhodly v neděli 26. dubna o vítězi strakonického regionálního kola největšího mládežnického fotbalového turnaje pro žáky do 10 let v České republice E.ON ČR Junior Cup 2009.

 

V dramatickém finále na hřišti SK Strakonice 1908 vyhráli mladí fotbalisté z FC ZVVZ Milevsko nad favoritem turnaje z FK Tatran Prachatice. „Naším cílem bylo dostat se do semifinále, finále a výhra jsou takříkajíc nadplán,“ radoval se po závěrečném hvizdu rozhodčího trenér vítězného družstva Miroslav Strnad.

Do Strakonic přijely letos nově týmy ze Strakonicka, Písecka a Prachaticka. Milevští si vítězstvím zajistili postup na zářijové Velké finále všech výherců. Zde se bude bojovat o postup na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu a vítězné družstvo bude mít možnost sledovat vybrané utkání české fotbalové reprezentace. „Myslím si, že si ani ještě neuvědomujeme, co kluci dneska dokázali. To všechno zjistí, až uvidí tu atmosféru v republikovém finále,“ dodal trenér Strnad.

Energetická společnost E.ON pro první tři týmy připravila kompletní sady dresů a všichni fotbalisté si odnesli značkový fotbalový míč. Nejlepší hráčem se stal Adam Kasík z FK Tatran Prachatice, který obdržel certifikát na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze. „Tak to je paráda. Skutečně se těším, až Čecha uvidím a popovídám si s ním,“ neskrýval radost mladý talent. Fotbal hraje od 5 let a sport je pro něj vším. Kromě sportovního výkonu ocenil i doprovodný program v průběhu turnaje.

Ten pro malé fotbalisty a návštěvníky turnaje připravila energetická společnost E.ON, generální partner akce. Byl velmi bohatý – od soutěží ve fotbalových dovednostech až po jízdu na čtyřkolkách. „Bylo to opravdu skvělé. Kluci se v době, co zrovna nehráli, skvěle zabavili a neměli čas vymýšlet klukoviny. To je další velká přednost této akce,“ uvedl garant strakonického kola Jan Buchtele.

Turnaj nabídl i koncert skupiny Le Monde a mladé fotbalisty přijel podpořit úspěšný triatlonista Martin Pejsar, který je členem E.ON Triathlon TEAMu Tábor a zároveň členem prestižního E.ON Teamu Kateřiny Neumannové.

E.ON ČR Junior Cup 2009 bude pokračovat regionálním kolem v pátek 8. května ve středočeské Kutné Hoře. Účast v celorepublikovém finále si již zajistili fotbalisté z FC Slavoj Český Krumlov a FC Vysočina Jihlava.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009 - regionální kolo Strakonice:

1. FC ZVVZ Milevsko
2. FK Tatran Prachatice
3. FC Písek
4. Šumavan Vimperk
5. SK Strakonice 1908
6. FK Vodňany
7. Netolice
8. TJ Osek
9. Blatná
10. FK Protivín
11. SK Slavoj Volyně
12. Hradiště

Nejlepší brankář – David Král – Šumavan Vimperk
Nejlepší střelec – Daniel Petřík ZVVZ Milevsko (9 gólů)
Nejlepší hráč – Adam Kasík – FK Tatran Prachatice - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha