Turnaj E.ON ČR Junior Cup ve Starém Městě ovládlo Slovácko | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Turnaj E.ON ČR Junior Cup ve Starém Městě ovládlo Slovácko

Jasného vítěze mělo předposlední regionální kolo letošního 5. ročníku největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, které se konalo v sobotu 20. června na hřišti TJ Jiskra ve Starém Městě. Jasně tu vyhráli fotbalisté 1. FC Slovácko.

 

Do fotbalového areálu se sjelo dvanáct družstev ze Zlínska, Uherského Hradiště a okolí. Dopoledne týmy sehrály zápasy ve skupinách a o favoritovi nebylo od prvních chvil pochyb. Slovácko ani jednou neprohrálo, získalo všech 15 bodů, nedostalo ani jeden gól, naopak mladí fotbalisté jich neuvěřitelných 31 nastříleli. Debakl utrpěl například SK Zlechov. Slovácko ho porazilo 12:0.

"Turnaj měl poměrně kvalitní obsazení a ze složení týmů jsem věděl, že by to nemuselo být jednoduché. Jeli jsme sem ale pro vítězství ostatně jako na každý turnaj. Ve skrytu duše jsem věřil, že to dokážeme," řekl po turnaji trenér vítězů Ludovít Kovács, který tým trénuje již třetím rokem a podařilo se mu tak zúročit v zápasech tréninkovou dřinu.

Ve finále Slovácko porazilo FK Elseremo Brumov. O vítězi sice rozhodla jen jedna branka, v semifinále však slováčtí střelci opět řádili, když Otrokovicím nastříleli sedm gólů. Ani Brumov se nenechal zahanbit. Byl první ve druhé základní skupině se skórem 12:0. Semifinále vyhrál Brumov 6:0 nad Uherským Brodem, který pak prohrál utkání o třetí místo a skončil na čtvrté příčce. Bronz tak patřil Otrokovickým.

"Velkým překvapením bylo, že se Tescoma Zlína, která byla jedním z favoritů, vůbec nedostala do semifinále a v základní skupině skončila až na třetím místě. Zklamáním pak bylo čtvrté místo ve skupině pro domácí Jiskru, která má dobré fotbalisty," zhodnotil turnaj jeho garant a předseda klubu TJ Jiskra Staré Město Pavel Vlček.

1. FC Slovácko si vítězstvím zajistilo postup do dvanáctičlenného Velkého finále E.ON ČR Junior Cup, který se bude hrát na podzim. Místo a termín konání se zatím upřesňuje. Každopádně bude Slovácko bojovat o postup na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na kvalifikační fotbalový zápas Česka s Polskem v Praze a možnost přivést reprezentanty na trávník před utkáním.

Při turnaji ve Starém Městě zvolili trenéři nejlepšího brankáře a hráče. Tím posledně jmenovaným se stal Patrik Červenka z Tescomy Zlín, syn fotbalisty Bronislava Červenky, který odešel ze Zlína do Inter Baku v Ázerbajdžánu, kde hraje dodnes. Obdržel poukaz na turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze a bude mít možnost setkat se s tímto světovým brankářem. "Velice se na to těším. Petra Čecha znám a je dobrý, i když fotbalovým vzorem je pro mě táta," uvedl Červenka junior.

První tři týmy v turnaji si domů odvezly od generálního partnera společnosti E.ON kompletní sadu fotbalových dresů a každý hráč dostal fotbalový míč. Turnaj měl velkou odezvu u veřejnosti. V areálu se pohybovalo včetně hráčů 500 až 600 lidí.

Ti si kromě zápasů pochvalovali i velmi bohatý doprovodný program, který vyvrcholil vystoupením skupiny Verona. Lidé se bavili také dovednostními disciplinami jako rychlost a přesnost střelby, počtem nožiček či atraktivními aktivitami jako zdolání horolezecké stěny, jízdou na čtyřkolkách či segweyi. Vychutnat si mohli také obří autodráhu nebo ukázky z videohry FIFA 2009.

Nejlepší brankář – Lukášek Polášek - TJ FS Napajedla
Nejlepší střelec – Michal Sadílek – 1.FC Slovácko – 10 gólů
Nejlepší hráč – Patrik Červenka – TESCOMA Zlín - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha