Staré Město bude patřit mladým fotbalistům | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Staré Město bude patřit mladým fotbalistům

Na hřišti TJ Jiskra ve Starém Městě proběhne v sobotu 20. června regionální kolo největšího fotbalového turnaje v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009. O postup do republikového Velkého finále zde bude po celý den bojovat dvanáct týmů ze Zlínska, Uherského Hradiště a okolí.

 

"Vybrali jsme ty nejlepší týmy, které mohou oba fotbalové okresy nabídnout. Mohu potvrdit, že se tu sejde špička fotbalových talentů," sdělil předseda klubu TJ Jiskra Staré Město a garant regionálního turnaje Pavel Vlček.

Turnaj začne v 9 hodin. Týmy jsou rozlosovány do dvou skupin, kde se střetnou systémem každý s každým. Pořadí pak určí dvojice do odpoledních vyřazovacích utkání, kde se již bude hrát o konečné umístění. O vítězi rozhodne finále, které začne v půl páté.

Mezi favority jednoznačně patří 1. FC Slovácko a Tescoma Zlín. "Myslím si, že vyhraje Slovácko. Zdejší kluky znám a jsou velmi dobří," tipnul si Vlček. Turnaj se ve Starém Městě uskuteční poprvé. "Pořádám v roce několik turnajů a tento má velmi vynikající úroveň. Nejvíce oceňuji, že mohou jednotlivé kluby mezi sebou srovnávat a zjistit, jak na tom který je," dodal garant.

Vítězný tým se kvalifikuje na celorepublikové Velké finále, kde bude hrát o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na pražský zápas české reprezentace s Polskem a možnost přivést fotbalisty na trávník.

Na skvělé ceny od partnerů turnaje se mohou těšit fotbalisté i ve Starém Městě. První tři kluby získají od generálního partnera společnosti E.ON kompletní sadu dresů a všichni fotbalisté značkový míč na památku. "Trenéři při turnaji vyberou nejlepšího brankáře a hráče. Posledně zmíněný získá týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze," uvedl Marek Pagač ze společnosti E.ON. Turnaj, který přináší klubům srovnání mládežnického fotbalu, je velkou událostí i pro fanoušky, kteří se rozhodně nudit nebudou. „Máme potvrzeno, že by se do Starého Města měl na malé fotbalisty přijít podívat i obránce Bayer Leverkusen Michal Kadlec“, dodal Pagač.

Kromě vystoupení skupiny Verona je připraven velmi atraktivní doprovodný program. Fotbalisté i veřejnost si mohou vyzkoušet nejen dovednostní fotbalové discipliny, jako jsou nožičky, přesnost a rychlost střelby, ale zkusit si i horolezeckou stěnu, pobavit se jízdou na čtyřkolce či moderní dvoukolce Segway či vychutnat obří autodráhu. Chybět nebudou ani konzole s videohrou FIFA 2009. Pátý ročník letošního turnaje E.ON ČR Junior Cup 2009 začal 19. dubna v jihočeském Českém Krumlově. V Uherském Hradišti se uskuteční jeho předposlední regionální kolo, poslední turnaj se odehraje se v neděli 21. Června v Praze – Horních Počernicích. Pak bude dvanáctka týmů pro Velké finále kompletní.

Nejlepší brankář Lukášek Polášek - Fatra Napajedla
Nejlepší střelec Michal Sadílek, 10gólů - 1.FC Slovácko
Nejlepší hráč Patrik Červenka - Tescoma Zlín