Posledním finalistou E.ON ČR Junior Cup z jihu Čech je FK Tábor | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Posledním finalistou E.ON ČR Junior Cup z jihu Čech je FK Tábor

Posledním postupujícím letošního pátého ročníku největšího mládežnického fotbalového turnaje žáků do deseti let E. ON ČR Junior Cup 2009 na jihu Čech jsou fotbalisté z FK Tábor. V neděli dokázali ve finále regionálního kola určeného pro týmy z Táborska a Jindřichohradecka porazit rivaly ze sousedního Sezimova Ústí 1:0.

 

V Táboře sice vyhrál domácí favorit, který obhajoval vítězství z loňska, ale lehké to neměl. Rozhodl až táborský útočník Lukáš Pfeifer, který dal jediný a zároveň i vítězný gól. Celkem jich ve všech utkáních nastřílel šest a stal se právem nejlepším hráčem turnaje.

"Nečekali jsme, že to bude až tak těžké. Kluci byli svázáni tím, že musí obhájit a navíc na Sezimák to příliš neumějí. Jsem ale spokojen, že to zvládli," sdělil po finále trenér vítězů z Tábora Vladimír Dobranský. FK MAS Sezimovo Ústí si pravděpodobně vybral pověstné štěstí o utkání dříve. Semifinále totiž vyhrál 1:0 nad Tatranem Lomnice nad Lužnicí až na trestné kopy po utkání. O velmi dramatické chvíle se postaral také zápas o třetí místo. Ačkoliv v něm nastoupili poražení ze semifinále Sokol Jindřichův Hradec a Tatran Lomnice nad Lužnicí, utkání mělo velký náboj a rozhodlo se v něm opět až na penalty. Vyhráli je tentokrát Lomničtí a boj skončil 2:1.

První tři týmy si pak z Tábora odvezly kompletní sadu dresů a každý hráč turnaje dostal fotbalový míč od generálního partnera turnaje, energetické společnosti E.ON. Vítězný gól ve finále znamenal pro Lukáše Pfeifera i titul nejlepšího hráče turnaje a poukaz na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze. "Fandím Chelsea, kde Petr Čech hraje, a proto jsem rád, že se s ním setkám," vysvětlil nejlepší střelec.

Po deštivém týdnu se v neděli obloha nad areálem FK Tábor rozjasnila. "Počasí nám vyšlo, bylo nádherně," spokojeně si mnul ruce hlavní garant turnaje a sekretář FK Tábor Josef Schubert, který byl zatím u všech turnajů E.ONu v Táboře. Letošní ročník měl podle něho zatím nejlepší úroveň a přišlo i nejvíce diváků. "Letos se spojily okresy Táborsko a Jindřichohradecko a tím došlo ke konfrontaci týmů z jiných okresních soutěží a kluby mohly porovnávat, jakým směrem se ubírá fotbal v jednotlivých částech regionu," vysvětlil Schubert.

Ocenil také skvělý doprovodný program. Mladí fotbalisté mohli soutěžit nejen ve střelbě na branku, porovnávat rychlost střely, ale například i vyzkoušet si jízdu na čtyřkolce či Segway. Vrcholem bylo vystoupení hudební skupiny Verona.

Vítězství posunulo FK Tábor do Velkého finále, kterého se v září zúčastní výherci všech regionálních kol turnaje. Zde se bude bojovat o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na kvalifikační fotbalové utkání České republiky s Polskem v Praze a možnost přivést reprezentanty na trávník před utkáním. "Bereme to hodně vážně a jako příprava nám poslouží další turnaje, kterých se ještě zúčastníme," dodal trenér Dobranský.

Na jihu Čech se do Velkého finále nominovaly již dříve FC Slavoj Český Krumlov a FC ZVVZ Milevsko. Turnaj pokračuje v Jihomoravském a Zlínském kraji, na Vysočině a v Praze.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009 - regionální kolo Tábor:

 • 1. FK Tábor
 • 2. FK Spartak MAS Sezimovo Ústí
 • 3. Tatran Lomnice nad Lužnicí
 • 4. Sokol Jindřichův Hradec
 • 5. Sokol Suchdol nad Lužnicí
 • 6. SK KAVAS Větrovy
 • 7. Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
 • 8. FC Chýnov
 • 9. Slovan Břilice
 • 10. FC Bechyně
 • 11. FK Rašelina Soběslav
 • 12. Nová Včelnice

Nejlepší brankář – Petr Mareš – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí
Nejlepší střelec – Daniel Trmol - Sokol Suchdol nad Lužnicí – 7 gólů
Nejlepší hráč – Lukáš Pfeifer - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha