Největší mládežnický fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů E.ON ČR Junior Cup poprvé v Praze | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Největší mládežnický fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů E.ON ČR Junior Cup poprvé v Praze

Poprvé v pětileté historii největšího mládežnického fotbalového turnaje pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009 se regionální kolo uskuteční i v Praze. O postup do podzimního Velkého finále bude v neděli 21. června bojovat 12 týmů v Tréninkovém centru FK Viktorie Žižkov v Praze -Horních Počernicích.

 

"Oproti obdobným fotbalovým akcím, které se konají v České republice, jsme výjimeční tím, že soutěží mezi sebou jen profesionální fotbalové kluby, pro které je tento turnaj mnohdy tím nejdůležitějším v sezóně. Mládežnickým týmům nabízíme srovnání na regionální a poté i republikové úrovni a také velmi kvalitní ceny a doprovodný program," představil turnaj za organizátory Marek Pagač ze společnosti E.ON.

První regionální kolo letošního ročníku se uskutečnilo na jihu Čech 19. dubna v Českém Krumlově. Postupně se turnaj přesouval do dalších čtyř krajů - Jihomoravského, Středočeského, Zlínského a na Vysočinu. Posledním dvanáctým kolem je to pražské.

"O sérii E.ON turnajů jsme věděli již dříve a zajímali jsme se o ni. Je nám ctí, že můžeme být součástí jako pořadatelé," uvedl garant pražského turnaje Pavel Ondračka z FK Viktoria Žižkov. Turnaje se zúčastní dvanáct týmů, většina pražských. "Pozvali jsme ale například i SK Kladno, se kterým spolupracujeme a které je tradičním účastníkem pražských turnajů. Pro kluby, které se mezi sebou velmi dobře znají, je pak turnaj příjemným zpestřením," vysvětlil Ondračka.

Turnaj začne v 9 hodin. Týmy jsou rozlosované do dvou skupin, v nichž budou hrát systémem každý s každým. Pořadí určí dvojice pro vyřazovací souboje, které kluby odehrají odpoledne. Finále začne po 16 hodině. Vítěz získá postup do Velkého finále na podzim letošního roku. Zde bude hrát o nominaci na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na utkání české fotbalové reprezentace v Praze a možnost přivést fotbalisty na trávník. Nejlepší hráč Velkého finále získá pro svou školu částku 50.000 Kč určenou na energeticky úsporná opatření.

Kluby se mohou v Praze těšit na velmi atraktivní ceny od partnerů turnaje. První tři týmy získají od společnosti E.ON kompletní sadu dresů, všichni hráči si odnesou značkový fotbalový míč. Trenéři zvolí nejlepšího hráče a brankáře turnaje. "Pro nejlepšího hráče máme přichystáno speciální ocenění. Získá týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha, kde se bude moci s tímto světovým brankářem osobně setkat," uvedl Pagač.

Přijedou slavní sportovci

Účast na pražském turnaji zatím přislíbil Jakub Janda, první český skokan na lyžích v historii, který vyhrál Světový pohár. Je vítězem také Turné čtyř můstků. Spolu s ním dorazí i nadějný mladý koulař Remigius Machura, syn slavného československého reprezentanta. Oba jsou členy prestižního E.ON TEAMu Kateřiny Neumannové. Malé fotbalisty povzbudí také bývalý hráč anglického West Ham United Petr Mikolanda.

V rámci doprovodného programu vystoupí dívčí skupina HOLKI (cca ve 14 hodin) a fotbalisté i veřejnost si mohou nejen zasoutěžit v dovednostních disciplínách jako je například přesnost střelby na branku či změřit si její rychlost, ale i pobavit se na horolezecké stěně, u obří autodráhy či jízdou na čtyřkolkách či dvoukolce Segway. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne po sedmnácté hodině.