Největší fotbalový turnaj žáků oslaví pět let | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Největší fotbalový turnaj žáků oslaví pět let

Ve znamená pětiletých oslav se ponese Velké finále letošního jubilejního ročníku největšího mládežnického fotbalového turnaje pro žáky do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, které se uskuteční v neděli 6. září na hřištích fotbalového klubu FC Písek.

 

Přijede sem bojovat 12 týmů, které vyhrály regionální kola. V Písku tak změří síly fotbalová špička mládežnické kopané. Diváci tu uvidí to nejlepší z hráčů této věkové kategorie. „Mám velkou radost, že se podařilo založit tradici pořádání fotbalového setkání mladých talentů na profesionální úrovni, kterou při regionálních kolech zajišťuje účast licencovaných klubů,“ uvedl předseda představenstva společnosti E.ON Czech Holding AG Michael Fehn.

E.ON Cup byl původně určený pouze pro kluby v Jihočeském kraji. Pro velký úspěch byl postupně rozšířen do pěti krajů a letos nově i do Prahy. S rozšiřováním se navyšoval nejen počet turnajů, ale i týmů a počet fotbalistů. Dnes je tak zapojeno do turnajů na dva tisíce hráčů v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Středočeském kraji, na Vysočině a v Praze.

Podle Marka Pagače z E.ONu, který má za energetickou společnost organizaci turnaje na starosti, je E.ON ČR Junior Cup oblíbený hlavně proto, že si udržuje vysokou kvalitu. „Pro některé týmy je turnaj nejdůležitějším v sezóně. Profesionální kluby mají v rámci tohoto prestižního turnaje možnost získat srovnání nejen na regionální, ale i republikové úrovni,“ konstatoval Pagač.

Velké finále začne v 9 hodin. Týmy budou nejprve rozlosovány do dvou skupin. V nich se bude hrát dopoledne systémem každý s každým. Odpoledne pak přijdou na řadu vyřazovací zápasy, semifinále a finále. Vítěz pojede na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, získá vstupenky na kvalifikační zápas české reprezentace v Praze s Polskem a možnost přivést hráče na trávník před utkáním.

Nejlepší hráč turnaje obdrží šek na 50 tisíc korun na energeticky úsporná opatření pro školu, kterou navštěvuje.

Kromě špičkového fotbalu se návštěvníci mohou opět těšit na skvělý doprovodný program. O hudební doprovod se postarají formace All-X a skupina Těžkej Pokondr. Moderovat bude známá dvojice Martin Řepa a Luboš Voráček z Hitrádia Faktor.

Do Velkého finále se probojovaly týmy: FK Slavoj Česky Krumlov A, FC Vysočina Jihlava, FC ZVVZ Milevsko, SK Církvice, FK Tábor, 1. FC Brno, HFK Třebíč „A“, MSK Břeclav A, FK APOS Blansko, 1. SK Prostějov, 1. FC Slovácko a ABC Braník.