Největší fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů se stěhuje do Zlínského kraje | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Největší fotbalový turnaj desetiletých fotbalistů se stěhuje do Zlínského kraje

Největší fotbalový turnaj v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, kterého se v pěti krajích a Praze účastní na dva tisíce mladých fotbalistů, se v neděli 14. června přesune do Zlínského kraje.

 

Na stadionu FC Morkovice, který se nachází nedaleko Kroměříže, se odehraje letošní již desáté regionální kolo tohoto turnaje. O vítězství svede boj dvanáct týmů z Kroměřížska a Prostějovska. „Vybrali jsme nejlepší týmy z obou fotbalových okresů. Přijedou i kluby, které hrají krajský přebor přípravek, a to zaručuje kvalitu celému turnaji. Uvidíme zde ty nejlepší,“ uvedl garant morkovického turnaje Jan Bleša, který je zároveň sekretářem domácího klubu FC Morkovice.

Začátek turnaje je v 9 hodin. Týmy, které jsou rozlosované do dvou skupin, odehrají nejprve zápasy systémem každý s každým. Tato základní část určí pak dvojice do odpoledních zápasů, v nichž se již bude hrát o umístění.

„Odhaduji, že do finále se dostanou fotbalisté z Kroměříže a Prostějova a svedou spolu kvalitní zápas o konečné vítězství,“ poznamenal Bleša. Motivací pro týmy jsou nejen hodnotné ceny od generálního partnera energetické společnosti E.ON, ale i postup na celorepublikové Velké finále turnaje.

„Fotbalisty bude povzbuzovat kolem 400 lidí, tak vysokou odhaduji návštěvnost. Není se co divit, tento turnaj je svátkem fotbalu v okolí,“ dodal Bleša. První tři týmy získají kompletní sadu dresů, každý fotbalista dostane značkový míč a trenéři zvolí nejlepšího hráče a brankáře turnaje. „Pro nejlepšího hráče turnaje máme velké překvapení. Získá týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze a pravděpodobně se setká a zřejmě i zatrénuje s tímto skvělým brankářem,“ poodhalil jednu z hlavních cen Marek Pagač z energetické společnosti E.ON.

Lákadlem k návštěvě turnaje je i velmi bohatý doprovodný program. Pro fotbalisty i veřejnost jsou připraveny dovednostní disciplíny, zájemci se pobaví jízdou na čtyřkolkách či Segway. Zábavu slibuje také obří autodráha, horolezecká stěna či konzole s videohrou FIFA 2009. Speciálním hostem bude hudební skupina Le Monde. Finále je naplánované na krátce po půl páté a po jeho skončení dojde k vyhlášení výsledků.

Další turnaj ve Zlínském kraji se uskuteční v sobotu 20. června na trávnících TJ Jiskra Staré Město.

SKUPINA I. – A - SK Hanácká Slavia Kroměříž, B - Haná Prostějov, C - FK Bystřice pod Hostýnem, D - SFK ELKO Holešov, E - Sokol Čechovice, F - FK Němčice nad Hanou

SKUPINA II. – G - 1. SK Prostějov, H - SK Spartak Hulín, I - FK Chropyně, J - KORYNA Koryčany, K - FC Kostelec n. Hané, L - FC Morkovice.