Na Spartě se sejdou nejlepší mladí fotbalisté z Brna a okolí | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Na Spartě se sejdou nejlepší mladí fotbalisté z Brna a okolí

Nejlepší mladí fotbaloví talenti z Brněnska změří své síly v neděli 24. května v areálu FC Sparta Brno na největším fotbalovém turnaji žáků do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009.

 

V rámci již pátého ročníku této akce bude celkem 12 týmů bojovat o postup do celorepublikového Velkého finále. "Pozvali jsme skutečnou špičku z Brna a okolí. Přijedou nejlepší kluby, které se velmi kvalitně starají o mládež a mají početnou základnu. Potvrzuji, že uvidíme nejlepší fotbalové talenty, které Brno a okolí má," sdělil garant brněnského regionálního kola E.ON ČR Junior Cupu a sekretář FC Sparta Brno Radoslav Milotínský. Do Brna - Komárova, kde FC Sparta sídlí, přijedou nejen loňští obhájci RAFK Rajhrad, ale i favorité, mezi které patří domácí FC Sparta Brno, 1.FC Brno, FC Dosta Bystrc-Kníničky, FC Svratka Brno a SK Líšeň.

Turnaj začíná v 9 hodin. Týmy nejprve sehrají zápasy ve skupině každý s každým. Podle umístění pak budou hrát vyřazovací utkání, které ty nejúspěšnější dovedou až do finále. Předpokládaný konec je v 17 hodin.

V konečném pořadí první tři kluby obdrží kompletní sadu dresů, vyhlášen bude nejlepší střelec, brankář i hráč brněnského turnaje. Posledně uvedený získá certifikát na týdenní turnus v pražské Fotbalové škole Petra Čecha. Každý účastník si pak odnese fotbalový míč jako vzpomínku na turnaj."Velkou motivací pro hráče je i postup do Velkého finále, který si zajistí vítěz. Zde se bude hrát o nominaci na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, lístky na mezinárodní reprezentační zápas Česka s Polskem v Praze a možnost přivést české reprezentanty před utkáním na trávník," sdělil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, hlavního partnera turnaje.

Fotbalisty přijede podpořit Mirka Knapková – reprezentantka ČR ve veslování, současná mistryně Evropy a členka E.ON Teamu Kateřiny Neumannové. Účast potvrdili také vybraní hráči prvoligového fotbalového mužstva 1. FC Brno.

I doprovodný program je velmi bohatý. Mezi zápasy mohou fotbalisté a všichni návštěvníci turnaje z řad široké veřejnosti soutěžit v klasických disciplínách. Připravena je i jízda na čtyřkolkách či Segwayi, chybět nebude obří autodráha, horolezecká stěna či ukázky z videohry FIFA 2009. Vrcholem bude vystoupení hudební skupiny Le Monde.

"Měl jsem tu možnost být u loňského ročníku, který mne zcela uchvátil. Turnaj měl skvělou úroveň, kluci byli velmi motivovaní, a to hlavně cenami i doprovodným programem. Přišlo mnoho lidí a pevně věřím, že tomu bude také letos a brněnský fotbal se ukáže v tom nejlepším světle," uvedl Milotínský.

Účastníci turnaje:

SKUPINA I. A - FC Sparta Brno, B - FC Medlánky, C - SK Šlapanice, D - RAFK Rajhrad, E - FC Svratka Brno, F - FC Dosta Bystrc-Kníničky

SKUPINA II. G - 1.FC Brno, H - SK Tuřany, I - FC Kuřim, J - AFK Tišnov, K - SK Líšeň, L - ČAFC Židenice Brno