Na E.ON ČR Junior Cup v Břeclavi se představí fotbaloví talenti | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Na E.ON ČR Junior Cup v Břeclavi se představí fotbaloví talenti

O účast v celorepublikovém finále se utká na domácím stadionu MSK Břeclav v neděli 31. května dvanáct týmů z Břeclavska a Znojemska. Odehraje se zde již osmé kolo největšího mládežnického turnaje E.ON ČR Junior Cup 2009. „Vybrali jsme nejlepší týmy z obou okresů. Přijede k nám kvalitní tým ze Znojma a samozřejmě i další, kteří představují silnou konkurenci“, uvedl trenér mládeže MSK Břeclav a zároveň garant nedělního turnaje Ivan Dvořák.

 

Turnaj začíná již v devět hodin prvními utkáními ve skupinách. Systém každý s každým určí dvojice do odpoledních zápasů, kde již půjde o konečné umístění a finálovou účast. „Jako hostitelé turnaje bychom rádi viděli domácí tým Břeclavi ve finále, ale to bude velice těžké. Myslím, že umístění do třetího místa, by bylo skvělé“, odhadl naděje Dvořák. Souboj o prvenství v turnaji se sehraje v půl páté a o půl hodiny později se slavnostním vyhlášením a předáním cen turnaj ukončí. Také letos jsou připraveny pro účastníky turnaje skvělé ceny. „První tři kluby obdrží kompletní sady dresů a každý hráč turnaje si odnese fotbalový míč a další věcné ceny od partnerů turnaje“, prozradil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která je generálním partnerem již pátého ročníku projektu E.ON ČR Junior Cup. Trenéři klubů určí hlasováním nejlepšího brankáře, střelce a hráče turnaje. Na posledně jmenovaného čeká certifikát na týdenní turnus ve fotbalové škole Petra Čecha. „V rámci tohoto ocenění je v plánu i osobní setkání účastníků s Petrem Čechem“, doplnil Marek Pagač.

Hlavní motivací pro hráče je účast ve Velkém finále, do kterého postupují vítězové oblastních kol. V září si dvanáctka nejlepších zahraje o nominaci na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu a o vstupenky na zápas české reprezentace a Polska v Praze s možností přivést hráče před utkáním na hrací plochu.

Na neděli je kromě fotbalu, připraven ještě bohatý doprovodný program, který je otevřen i široké veřejnosti. „Je to koncipované jako zábava pro celé rodiny. Kluci, kteří zrovna nehrají, mohou soutěžit v dovednostních disciplínách, nebo se pobavit jízdou na čtyřkolce či segwey“, popsal Marek Pagač. K dispozici bude také obří autodráha, horolezecká stěna nebo konzole s videohrou FIFA 2009. Vyvrcholením zábavného odpoledne by mělo být vystoupení dua Verona. E.ON ČR Junior Cup 2009, který začal 19. dubna v jihočeském Českém Krumlově, se letos odehraje v pěti krajích - Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Středočeském a na Vysočině – a nově i v Praze.

Další podrobnosti o turnaji a výsledcích odehraných kol, naleznete na internetových stránkách www.eonjuniorcup.cz.

Účastníci turnaje:
SKUPINA I. A – MSK Břeclav „A“, B – FC Miroslav, C – Velké Bílovice, D – Slavoj Velké Pavlovice, E – FC Hustopeče, F – Sokol Charvátská Nová Ves
SKUPINA II. G – 1. SC Znojmo, H – FC Pálava Mikulov, I – Moravský Krumlov, J – Moravský Žižkov, K – Sokol Tvrdonice, L – MSK Břeclav „B“