Mladí fotbalisté zažili atmosféru reprezentace | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Mladí fotbalisté zažili atmosféru reprezentace

Největší zájem měli o Baroše, Rosického a Čecha

Jaké je to být přímo na hřišti, když bouří tribuny, fotbalisté slavných jmen české reprezentace se koncentrují před důležitým utkáním a atmosféru snímají televizní kamery za zvuků národní hymny?

 

To vše zažili v sobotu večer mladí fotbalisté 1.FC Brno, kteří měli jako vítězové letošního pátého ročníku největšího fotbalového turnaje pro žáky do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009 tu čest přivést obě reprezentační družstva na trávník stadionu v pražské Letné před kvalifikačním zápasem Česka s Polskem. V té chvíli byli jediní v České republice v přítomnosti fotbalových internacionálů. Sledovaly je statisíce diváků.

„Byl to skutečně zážitek. Dívala se na mne moje mamka a také příbuzní. Na trávník jsem přivedl Petra Čecha. To byl můj sen. Byl tak soustředěný, že jsem ho nechtěl vůbec rušit. Jenom jsme se pozdravili a šli. Nebavili jsme se spolu, ale to nevadí,“ svěřil se brankář 1.FC Brno Jan Horáček.

Mladí fotbaloví talenti z Brna přijeli na Letnou už v 15 hodin. Organizátoři pro ně připravili prohlídku stadionu, včetně reprezentační kabiny. Vidět podepsané kopačky Milana Baroše, nebo Tomáše Rosického byl pro kluky další velký zážitek. Brankář Horáček si pak se zájmem prohlížel speciální helmu Petra Čecha. „Docela si dovedu představit, že bych taky jednou hrál za reprezentaci,“ konstatoval upřímně Horáček.

„Kluci si to moc užili. Dostali se do míst, kam jen tak někdo nepřijde. Nasáli tu skvělou atmosféru, pro mnohé to byl vůbec první mezistátní zápas, který sledovali takto zblízka. Myslím si, že zážitky budou mít na hodně dlouho,“ prohlásil po vítězném zápase Čechů nad Poláky (2:0) trenér 1.FC Brno Tomáš Němčanský.

Protože skoro všichni kluci chtěli přivést na trávník Baroše nebo Rosického, zvolil trenér losování. V prvním kole si fotbalisté volili reprezentační tým, v druhém pak číslo dresu reprezentanta.

V 19 hodin se převlekli do dresů a čekali na onen okamžik. Po hymnách se kluci opět svlékli a celý zápas sledovali z tribuny.

„Zápas s Polskem a možnost přivést reprezentace na hřiště jsou pouze jednou z cen pro vítěze letošního pátého ročníku celorepublikového fotbalového turnaje. První FC Brno spolu se Slováckem bude také reprezentovat Českou republiku na mezinárodním fotbalovém turnaji v německém Gilchingu, kterého se účastní slavné zahraniční fotbalové kluby,“ uvedl Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která je hlavním organizátorem E.ON ČR Junior Cupu.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009:

1. 1.FC Brno
2. 1.FC Slovácko
3. 1.SK Prostějov
4. FK Tábor
5. ABC Braník
6. HFK Třebíč
7. FK APOS Blansko
8. FC Vysočina Jihlava
9. FC ZVVZ Milevsko
10. FK Slavoj Český Krumlov
11. SK Církvice
12. MSK Břeclav