Mladí fotbalisté se už připravují na mezinárodní turnaj | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Mladí fotbalisté se už připravují na mezinárodní turnaj

V německém Gilchingu se utkají s fotbalisty slavných evropských klubů

Mladí fotbalisté z 1. FC Brno i 1. FC Slovácko, kteří svedli mezi sebou boj o titul v letošním 5. ročníku největšího fotbalového turnaje pro žáky do 10 let v České republice nazvaného E.ON ČR Junior Cup 2009, v němž zvítězil nakonec brněnský celek, se už připravují na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, kam se oba celky finálovou účastní nominovaly.

 

„Kluci se už nemohou dočkat. Dokonce na internetu sledují, s jakými možnými kluby se střetnou. Musím říci, že jsou překvapeni, jak prestižní německý turnaj je. Za největší hvězdu považují tým Bayernu Mnichov,“ řekl trenér 1. FC Brno Tomáš Němčanský.

Mezinárodní fotbalové klání za účasti klubů z ČR, Německa, Švýcarska a Rakouska proběhne o víkendu 21. až 22. listopadu. Jde už o 15. ročník mezinárodního turnaje E.ON Junior Cup. Hrát se bude v hale ve městě Gilching. Přijede sem loňský obhájce z 1. FC Kaiserslautern. Mezi známé týmy patří také Bayer 04 Leverkusen, TSV 1860 München, FC Basel 1893 či Hertha BSC Berlin.

„Minulý týden jsme se dávali zdravotně dohromady. Deset dní jsme měli dokonce pauzu, protože polovina týmu byla nemocná, ať už s chřipkou, nachlazením nebo spalničkami. Teď nás čeká ostrá příprava, při které budu muset provést konečnou nominaci, protože do Německa nemohou jet všichni. Mezi kluky je o místa boj. Je to logické, protože jde zatím o největší turnaj v jejich dosavadní kariéře,“ konstatoval Němčanský.

Tým 1. FC Brno si už jednu výhru jako vítěz české části E.ON Junior Cupu vybral. Kluci přivedli české i polské reprezentační fotbalisty při utkání v Praze na trávník, pak sledovali zápas přímo ze stadionu. Odpoledne před zápasem si mohli prohlédnout kabinu a zázemí českého mužstva. Fandit brněnským hráčům bude i Základní škola Janouškova, kterou většina fotbalistů navštěvuje. Chodí sem také Marcel Pyš, který byl zvolen nejlepším hráčem celého turnaje. Pro základní školu získal od hlavního organizátora energetické společnosti E.ON odměnu ve výši 50 tisíc korun na provedení energeticky úsporných opatření.

„V současné době provádíme výměnu velkých vstupních dveří, což zajistní energetickou úsporu. Z velké části investici uhradíme z této ceny. Připravujeme také pro Marcela nějakou odměnu jako poděkování,“ konstatoval ředitel školy Jan Maroši, který nebyl překvapený, že se Pyš stal nejlepším hráčem turnaje.

„Znám ho a patří skutečně k nejlepším. Je oblíbený a také proto je kapitán. Řekl bych na svém místě. Paří jednoznačně mezi špičku,“ dodal Maroši. ZŠ Janouškova, která spolupracuje s 1. FC Brno, nabízí vedle klasických i třídy s rozšířenou výukou francouzštiny a sportovní třídy se zaměřením na fotbal (chlapci) a aerobik (dívky).

Letošník 5. ročník E.ON ČR Junior Cup 2009 začal v neděli 19. dubna v Českém Krumlově a skončil tzv. Velkým finále 6. září v Písku. Regionální kola se konala v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském a Středočeském kraji, na Vysočině a nově také v Praze. Turnaje se zúčastnily na dva tisíce fotbalistů.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009:

1. 1.FC Brno
2. 1.FC Slovácko
3. 1.SK Prostějov
4. FK Tábor
5. ABC Braník
6. HFK Třebíč
7. FK APOS Blansko
8. FC Vysočina Jihlava
9. FC ZVVZ Milevsko
10. FK Slavoj Český Krumlov
11. SK Církvice
12. MSK Břeclav

 
24-11-2009 12:57:33

Radka Blažíková

...hoši,jen tak dál!!Jste naše naděje!!Vzhůru Brno!!