Karlem Fenclem - hlavní garant turnaje v Jihlavě | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Karlem Fenclem - hlavní garant turnaje v Jihlavě

Zaměstnanec klubu - šéftrenér přípravek, vede fotbalové kroužky. Trénuje starší žáky.

 

Jak se turnaj v Jihlavě povedl?
Myslím, že byli všichni spokojeni, včetně početných rodičů, kteří sem přišli. Spousta lidí mi děkovala a mnoho z nich slibovalo, že přijedou příští rok znovu. Nejlepší byla ale spokojenost všech dětí, kterou jsem jim viděl na očích. I ti, kteří byli trošku zklamáni z výsledku, tak nakonec ty krásné ceny, které společnost E.ON rozdala, jim vrásky a slzy nahradily.

Došlo na turnaji k nějakému překvapení?
Překvapením byl Velký Beranov, který o medaili přišel při penaltách s Pelhřimovem v utkání o třetí místo. Trošku zklamal loňský obhájce Humpolec, o kterém jsme si říkali, že do semifinále by se měl dostat. Jejich trenér sportovně přiznal, že každý ročník je jiný a klub bude nyní čekat, až jim kluci zase dorostou a příští rok rádi přijedou znovu. Vítězství FC Vysočina se za překvapení tolik brát nedá. Kvalita v týmu byla vidět a vlastně splnila roli favorita i ve finále.

Co podle vás rozhodlo finále?
Možná větší touha po vítězství, možná více fyzičky díky většímu počtu střídajících hráčů. Když se lépe rozloží síly během celého turnaje, tak v závěrečném finále se to projeví. Připadalo mi, že někteří na hřišti už běhali bez eláná, bez energie a jak dostali první gól, tak je to zlomilo.

Živo bylo nejen na fotbalovém hřišti, ale i za hřištěm. Jak hodnotíte tuto část turnajového dne?
Jezdíme po republice na podobné velké turnaje a určitě tento doprovodný program byl na velmi vysoké úrovni. Někteří trenéři z toho mají až hrůzu, protože pak těžko dostávají kluky na hřiště.

Turnaj je pro děti přínosem ...
Má to význam i v tom, že se potkávají týmy, které se jinak ani neznají. Kluci vidí, jak hrají jiná družstva. Oslovili jsme jak velké, tak i malé týmy. Neřešíme, jestli hrají krajskou nebo okresní soutěž. Hlavně, že získávají porovnání a možná i inspiraci ke svému budoucímu vztahu k fotbalu, třeba jednou budou chtít přejít do ligového fotbalu. A to je právě smysl takovéhoto turnaje, aby kluci měli nějaký vzor, viděli, jak se hraje fotbal na vyšší úrovni a snažili se po fotbalové stránce dosáhnout vrcholu. Ale hlavně, by je sport bavil.