Do Velkého finále E.ON ČR Junior Cup postoupilo Blansko | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do Velkého finále E.ON ČR Junior Cup postoupilo Blansko

Mladí fotbalisté FK APOS Blansko vyhráli v sobotu 13. června v Hodoníně regionální kolo největšího fotbalového turnaje v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009 a postoupili do zářijového Velkého finále.

 

"Kluci makali celý rok a jsem na ně pyšný, že dokázali vyhrát nejdůležitější turnaj v letošní sezóně. Tu jsme tak zakončili velmi úspěšně a už se těšíme na celorepublikové finále," sdělil po turnaji trenér vítězů Josef Šmerda. Fotbalisté Blanska tak k loňskému druhému místu připojili letošní první příčku.

Finále bylo naprosto v jejich režii. V něm porazili TJ Tatran Starý Lískovec vysoko 6:0. "Byla to exhibice. Byli jsme prostě nejlepší," dodal Šmerda spokojeně. Třetí místo vybojovalo áčko domácího RSM Hodonín - Šardice. V utkání o bronz porazilo FC Veselí nad Moravou až na penalty 1:0. "Bylo trochu překvapením, že jsme se nedostali do finále. Ale takový fotbal už bývá. Měli jsme štěstíčko ve skupině, to nám ale chybělo v semifinále," zhodnotil vedoucí mládeže hodonínského klubu a garant turnaje Josef Foltýn.

První tři týmy získaly od generálního partnera turnaje společnosti E.ON kompletní sadu dresů, každý hráč dostal značkový fotbalový míč PUMA. Trenéři mužstev zvolili nejlepšího střelce, brankáře i hráče turnaje. První dva jsou z Blanska - David Prudil (střelec se sedmi góly) a Zdeněk Veselý (brankář).

Trenérům se nejvíce líbil Vilém Žák z TJ Jiskra Strážnice, který jako hlavní cenu dostal certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze a osobně se setká s tímto gólmanem. "Mám z toho velkou radost, protože jsem fanoušek Chelsea," prohlásil po slavnostním vyhlášení devítiletý Žák.

Na turnaji byla přítomna i nejlepší česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová, držitelka stříbrných medailí z MS a členka E.ON TEAMu Kateřiny Neumannové. Tato boulařka v závěru dne předala ceny nejlepším.

Návštěvníci turnaje se rozhodně nenudili. Když se nehrálo, mohli si za slunečného počasí vyzkoušet jednu z atrakcí bohatého doprovodného programu jako například jízdu na čtyřkolce či moderní dvoukolce Segway, zastřílet si na branku, vyzkoušet horolezeckou stěnu či se pobavit u obří autodráhy. Vyvrcholením bylo vystoupení skupiny Holki.

V Jihomoravském kraji se z dřívějších regionálních turnajů do Velkého finále, které se uskuteční letos na podzim, kvalifikovaly týmy MSK Břeclav a 1. FC Brno. Ve dvanáctičlenném republikovém turnaji se bude hrát o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na utkání české fotbalové reprezentace v Praze s Polskem a možnost přivést fotbalisty na trávník před tímto zápasem.