Do Velkého finále E.ON ČR Junior Cup postoupilo áčko Třebíče | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do Velkého finále E.ON ČR Junior Cup postoupilo áčko Třebíče

Druhým postupujícím z kraje Vysočina do celorepublikového Velkého finále letošního již pátého ročníku největšího fotbalového turnaje v České republice E.ON ČR Junior Cup 2009 pro hráče do deseti let je A tým HFK Třebíč.

 

V sobotním regionálním kole na hřišti FC Velké Meziříčí vyhrál ve finále 2:0 nad áčkem FC Žďas ze Žďáru nad Sázavou, které tak skončilo na druhém místě. Prvním kvalifikovaným z Vysočiny se stali již 25. dubna fotbalisté FC Vysočina Jihlava.

Třebíčský tým byl jedním z favoritů, což potvrdil tím, že nedostal v turnaji branku. "Takový velký turnaj jsme hráli vůbec poprvé a je skvělé, že jsme ho dokázali vyhrát," neskrýval radost z výhry trenér vítězného družstva Milan Špaček. Poznamenal, že udělá vše proto, aby ve Velkém finále jeho tým uspěl.

O třetí místo svedli boj fotbalisté FC Spartak z Velké Bíteše a domácí družstvo, které nakonec podlehlo na penalty 1:2 a skončilo čtvrté. Turnaj, kterého se zúčastnilo dvanáct týmů z Třebíčska a Žďárska, poznamenalo velmi špatné počasí. Kvůli silnému dešti musel být dokonce upraven herní systém ve skupinách.

"Posledních pět zápasů v základní části jsme po dohodě odehráli jen na pokutové kopy. Ve skupině A bylo vše již jasné a hrálo se jen o pořadí, ve skupině B však penalty rozhodovaly o postupujícím do semifinále," vysvětlil hlavní změnu garant turnaje Libor Deket. Zápasy o konečné umístění již byly odehrány klasickým způsobem.

Motivací pro začínající fotbalové talenty nebylo v sobotu pouze vítězství, ale i hodnotné ceny od generálního partnera turnaje společnosti E.ON. První tři týmy dostaly kompletní sadu dresů. Někteří toho hned využili a oblékli se před slavnostním ukončením do suchého, protože všechny dresy byly promáčené. Každý hráč pak získal fotbalový míč.

Nejlepší hráč turnaje, kterým se stal Jiří Urbánek z TJ Sokol Křoví, obdržel navíc certifikát na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze. Za kluky tento brankář osobně přijede. "Těším se moc. Fandím totiž Chelsea," poznamenal šťastný Urbánek.

Do Velkého finále se z regionálních kol již kvalifikovali fotbalisté SK Církvice, FC ZVVZ Milevsko, FC Slavoj Český Krumlov, FC Vysočina Jihlava a FK Tábor. V něm se bude hrát o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na fotbalový zápas české reprezentace s Polskem a možnost přivést fotbalisty na trávník před utkáním.

Turnaj pokračuje 13. června v Hodoníně.