Do republikového finále E.ON ČR Junior Cup postoupil tým 1. FC Brno | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do republikového finále E.ON ČR Junior Cup postoupil tým 1. FC Brno

Jasného vítěze, který postoupil do celorepublikového Velkého finále, mělo v neděli brněnské regionální kolo největšího mládežnického fotbalového turnaje v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, které se konalo v areálu FC Sparta Brno. Vyhrál zde konkurent domácích 1. FC Brno. Ve finálovém zápase deklasoval Spartu výsledkem 4:0.

 

Oba týmy nastoupily do finále, ve kterém jednoznačně kralovali fotbaloví talenti z 1. FC Brno, kteří navíc za celý turnaj nedostali ani jeden gól, a to na Spartu přijela dvanáctka nejlepších týmů z Brna a nejbližšího okolí.

"Na kluky jsem pyšný. Na Velké finále se budeme poctivě připravovat, a to již od léta. Konkrétně od července, kdy zahájíme letní přípravu," sdělil trenér vítězů Tomáš Němčanský. Postup do Velkého finále pro fotbalisty znamená, že budu moci bojovat o kvalifikaci na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na kvalifikační utkání české reprezentace s Polskem a možnost přivést před utkáním české fotbalisty na hrací plochu.

O třetí místo se pak utkali fotbalisté z SK Líšeň a loňský obhájce RAFK Rajhrad. Vyhráli Líšeňští, když rozstříleli soupeře 4:0. "Tyto výsledky odpovídají rozložení sil v Brně a Brně venkově. Jde o týmy, které mají největší mládežnické základny," sdělil hlavní garant brněnského turnaje a sekretář FC Sparta Brno Radoslav Milotínský, který si zároveň pochvaloval slunečné počasí a vysokou návštěvnost.

První tři týmy v rámci závěrečného ceremoniálu obdržely od generálního partnera turnaje, energetické společnosti E.ON, kompletní sadu dresů a každý účastník si odnesl značkový fotbalový míč. Nejlepším hráčem se stal Ivan Šarkózy z FC Sparta Brno, který získal certifikát na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze. Za mladými hráči tento brankář osobně přijede. "Těším se na něj opravdu moc. Fandím mu i jeho Chelsea," uvedl devítiletý hráč. Malé hráče přijeli v neděli podpořit i prvoligoví fotbalisté z 1. FC Brno Jan Trousil a Martin Švejnoha.

Na Spartu dorazila také elitní česká veslařka, druhá z mistrovství světa a členka E.ON Teamu Kateřiny Neumannové Mirka Knapková, která zde spolu s prvoligovými fotbalisty měla autogramiádu a následně předala i ocenění malým fotbalistům.

Vedle atraktivních zápasů byly hojně navštěvované i atrakce v rámci doprovodného programu, který energetická společnost E.ON připravila. Nejvíce se líbily jízdy na čtyřkolkách či segway a obří autodráha. Nezklamala ani horolezecká stěna či klasické fotbalové dovednosti jako střelba na bránu či nožičky. Zlatým hřebem bylo vystoupení hudební skupiny Le Monde.

"Turnaj je velmi prestižní. Letos se nám hlásilo šestnáct klubů, ale nominovat jsme mohli jen dvanáct. Již jsem tady přijímal žádosti o účast na dalším ročníku. To je velké ocenění," dodal k fotbalovému turnaji Milotínský.

Do dvanáctičlenného Velkého finále se kromě Brna nominovaly již dříve SK Církvice, FC ZVVZ Milevsko, FC Slavoj Český Krumlov, FC Vysočina Jihlava a FK Tábor. Nejbližší regionální kola se uskuteční už v sobotu 30. května ve Velkém Meziřící a v neděli 31. května v Břeclavi.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009 - regionální kolo Brno:

 1. 1. FC BRNO
 2. FC Sparta Brno
 3. SK Líšeň
 4. RAFK Rajhrad
 5. FC Svratka Brno
 6. FC Kuřim
 7. ČAFC Židenice Brno
 8. FC Dosta Bystrc-Kníničky
 9. AFK Tišnov
 10. FC Medlánky
 11. SK Tuřany
 12. SK Šlapanice


Nejlepší brankář – Filip Leznar - Sparta Brno
Nejlepší střelec – Antonín Růsek - 1.FC Brno - 10 gólů nejlepší
Nejlepší hráč – Ivan Šarkózy - Sparta Brno - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha

 
28-06-2009 18:01:19

Jan Novák

Vážení, bohužel se ukazuje, že kromě nejlepšího střelce, ktarý je zkrátka dán počtem gólů, se ostatní nej .... přidělují ne podle skutečného výsledku, ale podle potřeby. 1.FC Brno letos dominoval tak jako dlouho předtím nikdo, a přesto má jednu cenu a poražení ,,domácí" dvě. Zejména je to úsměvné u nejlepšího brankáře, kde vítězové nedostali ani jeden gól. Kdo už by měl být lepší, když ne jejich gólman.