Do Písku přijede na E.ON ČR Junior Cup špička žákovského fotbalu | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do Písku přijede na E.ON ČR Junior Cup špička žákovského fotbalu

Energetická společnost E.ON, která letos pořádá již pátý ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, vybrala pro závěrečné Velké finále, které se uskuteční v neděli 6. září, areál fotbalového klubu FC Písek.

 

Do města nad Otavou přijede dvanáct nejlepších týmů, které zvítězily ve dvanácti regionálních kolech, jež se konaly od března v pěti krajích - Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Středočeském a na Vysočině – a nově také v Praze.

„Fotbalový areál FC Písek má velmi kvalitní technické i fotbalové zázemí, které vyhovuje úrovni tohoto prestižního turnaje. Hřiště je připravené na příjezd nejlepších hráčů mládežnického fotbalu v České republice,“ zdůvodnil výběr Marek Pagač z energetické společnosti E.ON.

Začátek turnaje je v 9 hodin. Hrát se bude na dvou hřištích. Týmy budou před utkáním rozlosovány do dvou skupin. V nich odehrají zápasy každý s každým.

Odpoledne pak přijdou na řadu vyřazovací utkání o umístění, semifinále a finále. „Je pro nás nesmírnou ctí, že si E.ON vybral právě náš fotbalový areál pro závěrečný turnaj. Ukazuje to, že jsme solidním partnerem, který má rovněž zkušenosti s pořádáním obdobných akcí. Vnímáme to jako příležitost zviditelnit klub i město Písek, protože k nám přijedou kluby z celé České republiky,“ uvedl jednatel FC Písek a sekretář klubu Jaroslav Hrdlička.

Odhadem by mělo dorazit do Písku kolem 500 účastníků turnaje i návštěvníků. Na nápor je areál připraven. Návštěvnost může být ale i vyšší, protože turnaj nabízí i velmi kvalitní doprovodný program pro veřejnost. Chybět nebudou atrakce jako jízda na dvoukolce segway, čtyřkolkách či maxiautodráha.

„Vrcholem bude vystoupení populární dvojice Těžkej Pokondr krátce po 13. hodině a představení hudební a taneční formace ALL X. Ta by měla přijít na pódium kolem 16. hodiny,“ uvedl Pagač. Finále, které určí letošního vítěze, je naplánováno dvacet minut po 15. hodině.

Vítězný tým si zajistí účast na mezinárodním halovém turnaji v německém Gilchingu. „Vítěz má tak možnost změřit své síly s kluby prestižních jmen z celé Evropy na jednom z největších evropských turnajů této věkové kategorie a musím říct, že pro kluky je to opravdu silná motivace! Vím to, protože je každý rok osobně v Gilchingu doprovázím,“ konstatoval předseda představenstva společnosti E.ON Czech Holding AG Michael Fehn.

Vítěz také obdrží vstupenky na fotbalový zápas české reprezentace s Polskem. Mladí fotbalisté budou mít navíc příležitost přivést reprezentanty na hřiště před utkáním. Nejlepší hráč turnaje obdrží 50 tisíc korun na energeticky úsporná opatření pro školu, kterou navštěvuje.

Do Velkého finále se probojovaly týmy: FK Slavoj Český Krumlov A, FC Vysočina Jihlava, FC ZVVZ Milevsko, SK Církvice, FK Tábor, 1. FC Brno, HFK Třebíč „A“, MSK Břeclav A, FK APOS Blansko, 1. SK Prostějov, 1. FC Slovácko a ABC Braník.