Do Německa pojedou vítěz z Brna i druhé Slovácko | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do Německa pojedou vítěz z Brna i druhé Slovácko

Vítězi letošního jubilejního pátého ročníku největšího fotbalového turnaje pro žáky do deseti let v České republice E.ON ČR Junior Cup 2009 se stali fotbalisté 1.FC Brno.

V neděli 6. září vyhráli Velké finále, kterého se v areálu fotbalového klubu FC Písek účastnilo dvanáct vítězných týmů regionálních kol hraných od dubna v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském a Středočeském kraji, na Vysočině a v Praze.

 

Brněnští v Písku ani jeden zápas jak ve skupině, tak i ve vyřazovací části neprohráli. "Kluci si vítězství plně zaslouží. Těžce si ho vybojovali. Pro ně je tento úspěch jedním z největších v jejich dosavadní fotbalové kariéře," řekl po finále s 1. FC Slovácko (3:1) trenér 1. FC Brno Tomáš Němčanský.

Brněnští díky výhře budou letos na podzim reprezentovat Česko na mezinárodním halovém turnaji v německém Gilchingu, kde se utkají s prestižními týmy Evropy. "Podřídili jsme tomu všechno a už se těšíme," uvedl trenér Němčanský.

Mladí brněnští fotbalisté obdrží také vstupenky na fotbalový zápas české reprezentace s Polskem a budou mít příležitost přivést reprezentanty na hřiště před utkáním. Smutnit nemusí ani druhé Slovácko, protože předseda představenstva společnosti E.ON Czech Holding AG Michael Fehn v neděli oznámil, že letos do Gilchingu pojedou oba finalisté. Všichni fotbalisté si potom mohli odkrojit z obřího dortu, který E.ON připravil jako překvapení.

Trenéři v závěru turnaje zvolili nejlepšího hráče, střelce a brankáře. Ten prvně jmenovaný získal kromě ocenění i 50 tisíc korun pro školu, kterou navštěvuje. Stal se jím Marcel Pyš z 1. FC Brno. "Peníze jsou určené na provedení energeticky úsporných opatření," vysvětlil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, který má organizaci turnaje na starosti.

Na finále se přijely podívat stovky diváků. Ty se kromě dramatických fotbalových momentů mohly stejně jako hráči pobavit u atrakcí v rámci doprovodného programu. "Je to tu skvělé. Super atmosféra, krásné počasí i fotbálek. Cesta sem skutečně stála za to," uvedl Petr Červinka, který přicestoval do Písku až z Uherského Hradiště, aby fandil týmu, kde hraje jeho syn. Autem cesta trvala 3,5 hodin.

Nejvíce fanoušků i fotbalistů vyzkoušelo jízdu na moderní dvoukolce segway či čtyřkolce. Vrcholem potom bylo vystoupení hudební skupiny Těžkej Pokondr a v závěru i formace ALL X. V průběhu celého dne program doplňovaly vstupy moderní magie, biketrialové show, či Energy Dance. Atmosféru ocenila i slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která podpořila mladé talenty osobní účastí. "Vypadá to tu, jako kdyby se hrál nějaký kvalifikační zápas o postup na mistrovství světa. Atmosféra se mi velmi libí. Oceňuji také, že společnost E.ON pořádá tento smysluplný turnaj. Tisíce spokojených dětí a jejich výkony jsou jí odměnou," poznamenala Neumannová.

Konečné pořadí týmů E.ON ČR Junior Cup 2009:

1. 1.FC Brno
2. 1.FC Slovácko
3. 1.SK Prostějov
4. FK Tábor
5. ABC Braník
6. HFK Třebíč
7. FK APOS Blansko
8. FC Vysočina Jihlava
9. FC ZVVZ Milevsko
10. FK Slavoj Český Krumlov
11. SK Církvice
12. MSK Břeclav

Nejlepší brankář – Lukáš David – 1.FC Slovácko

Nejlepší střelec – Antonín Růsek – 1.FC Brno

Nejlepší hráč – Marcel Pyš – 1.FC Brno