Do Hodonína zamíří na E.ON ČR Junior Cup špička mládežnického fotbalu | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Do Hodonína zamíří na E.ON ČR Junior Cup špička mládežnického fotbalu

Již potřetí zavítá největší fotbalový turnaj v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009 do Jihomoravského kraje. V sobotu 13. června bude na stadionu U Červených domků v Hodoníně bojovat dvanáct týmů z Hodonínska, Vyškovska a Blanska o postup do Velkého finále. „Pozvali jsme kluby, které patří v těchto okresech k nejlepším. Představí se tu tak špička mladých fotbalových talentů. Turnaj bude letos velmi dramatický, protože favorit není dopředu jasný. Vzejde až ze samotného průběhu dne,“ sdělil garant hodonínského turnaje a vedoucí mládeže klubu RSM BANÍK Šardice Josef Foltýn.

 

Na hřišti se tak střetnou přední kluby, které mají nejlepší družstva. Patří mezi ně například FC Veselí nad Moravou, RSM Hodonín – Šardice, FK Šardice či FK APOS Blansko. „Očekáváme i dobrou návštěvnost, přijít by mohlo až 500 lidí, což je na mládežnický turnaj velmi skvělá atmosféra,“ dodal Foltýn.

Turnaj začne v 9 hodin. Týmy se utkají nejprve ve dvou skupinách systémem každý s každým. Z této základní části vzejdou dvojice do odpoledních zápasů, kde již půjde o konečné umístění. Finále se odehraje kolem půl páté. Pro týmy jsou velmi zajímavé i ceny věnované generálním partnerem turnaje, energetickou společností E.ON. Každý hráč si na památku odnese značkový míč a první tři týmy obdrží kompletní sadu dresů, vítěz se kvalifikuje na celorepublikové Velké finále, v němž se střetne dvanáct nejlepších z České republiky. Zde se bude hrát o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na utkání české fotbalové reprezentace s Polskem a možnost přivést fotbalisty na trávník před zápasem.

„Nejlepší hráč sobotního turnaje získá týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze a možnost se setkat s tímto světovým brankářem,“ prozradil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON. Nejlepšího brankáře a hráče turnaje určí hlasování trenérů jednotlivých klubů.

Fotbalisty podpoří Nikola Sudová

V Hodoníně nebude chybět ani velmi kvalitní doprovodný program pro veřejnost. Mladé fotbalové talenty povzbudí osobně boulařka Nikola Sudová, členka E.ON TEAMu Kateřina Neumannové, která má doma hned několik medailí z mistrovství světa.

Připraven je koncert populární skupiny Holki a nejen mladí fotbalisté si mohou zasoutěžit v dovednostních disciplínách jako je například přesnost střelby na branku či změřit si její rychlost, ale i pobavit se na horolezecké stěně, u obří autodráhy či jízdou na čtyřkolkách a Segwey.

E.ON ČR Junior Cup 2009 začal 19. dubna v jihočeském Českém Krumlově. Z Jihomoravského kraje se již kvalifikovaly MSK Břeclav a 1. FC Brno.

SKUPINA I. – A – FC Veselí nad Moravou, B – FK Šardice, C – Tatran Brno Bohunice, D – TJ Dolní Bojanovice, E – FK Mutěnice, F - TJ Sokol Hroznová Lhota

SKUPINA II. - G – RSM Hodonín – Šardice, H – TJ Jiskra Strážnice, I – TJ Tatran Starý Lískovec, J – FK APOS Blansko, K - TJ KOVO Ždánice, L - 1. FC Kyjov