Děti se těší na setkání s Petrem Čechem | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Děti se těší na setkání s Petrem Čechem

Dvanáct dětí z Jihočeského, Jihomoravského, Středočeského, Zlínského kraje, kraje Vysočina a Prahy se těší na setkání se světovým brankářem Petrem Čechem.

 

Jde o mladé fotbalové talenty, kteří byli vyhlášeni nejlepšími hráči v regionálních kolech základní části největšího fotbalového turnaje v České republice pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009.

"Chtěli jsme je odměnit velmi zajímavou cenou, ze které by měly nejen radost, ale i užitek. Rozhodli jsme se proto, že fotbalovým talentům věnujeme ve spolupráci s Fotbalovou školou Petra Čecha (www.skola.petr-cech.cz) v Praze týdenní turnus zdarma, v němž budou mít možnost setkat se a zatrénovat si s tímto, troufám si říci, nejlepším českým fotbalistou současnosti. Ohlas byl velký," vysvětlil Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, generálního partnera turnaje, jehož jubilejní pátý ročník odstartoval letos v neděli 19. dubna a pokračoval oblastními koly až do neděle 21. června, kdy v Praze skončil.

Postupně se v jednotlivých krajích střetly desítky profesionálních týmů z 24 fotbalových okresů, za které nastoupilo dohromady na dvě tisícovky hráčů do deseti let věku. Z celkem dvanácti kol vzešli nejen vítězové, kteří se utkají na podzim v celorepublikovém Velkém finále, ale také nejlepší hráči. Ty zvolili trenéři jednotlivých družstev.

Kluci nastoupí do Fotbalové školy ve dvou týdenních turnusech začínajících 4. a 11. července

„Můj fotbalový vzor je sice Ronaldo, ale Petra Čecha rád uvidím. Bude to paráda,“ uvedl Michal Strapek z FK Slavoj Český Krumlov, který byl prvním, kdo tuto cenu obdržel. Mladí fotbalisté se nemohou dočkat hlavně setkání s Petrem Čechem. "Těším se na něj opravdu moc. Fandím mu i jeho Chelsea," uvedl Ivan Šarkózy z FC Sparta Brno.

Program v týdenním cyklu budou mít děti skutečně velmi pestrý. Sestavili jej odborníci v dílčích oblastech. Fotbalisté budou pod dohledem koučů pražské Sparty trénovat ve třech jednotkách denně a budou rozděleni do skupin dle výkonnosti, věku a brankářského či hráčského modulu.

Strava bude sestavena ve spolupráci s nutričním konzultantem, zajištěn bude pravidelný pitný režim, chybět nebudou doplňkové rehabilitační a regenerační programy i tradiční lekce angličtiny s lektory British Council. "Myslím si, že to je skutečně pro některé fotbalisty životní šance ukázat se a vstoupit do velkého fotbalu, o kterém většina z nich sní," dodal Pagač.

Fotbalové školy Petra Čecha se zúčastní:

Michal Strapek z FK Slavoj Český Krumlov - nejlepší hráč turnaje v Českém Krumlově
Dominik Chlumský z FC Vysočina Jihlava - nejlepší hráč turnaje v Jihlavě
Adam Kasík z FK Tatran Prachatice - nejlepší hráč turnaje ve Strakonicích
David Novák z SK Církvice - nejlepší hráč turnaje v Kutné Hoře
Lukáše Pfeifer z FK Tábor - nejlepší hráč turnaje v Táboře
Ivan Šarkózy z FC Sparta Brno - nejlepší hráč turnaje v Brně
Jiří Urbánek z TJ Sokol Křoví - nejlepší hráč turnaje ve Velkém Meziříčí
Jakub Černín z MSK Břeclav - nejlepší hráč turnaje v Břeclavi
Vilém Žák z TJ Jiskra Strážnice - nejlepší hráč turnaje v Hodoníně
Mojmír Chytil z 1. SK Prostějov - nejlepší hráč turnaje v Morkovicích
Patrik Červenka z Tescoma Zlín - nejlepší hráč turnaje ve Starém Městě
Ondřej Zeman z ABC Braník - nejlepší hráč turnaje v Praze

Vítězové regionálních kol a účastníci celorepublikového Velkého turnaje:

FK Slavoj Český Krumlov „A“, FC VYSOČINA Jihlava, FC ZVVZ Milevsko, SK Církvice, FK Tábor, 1. FC Brno, HFK Třebíč „A“, MSK Břeclav A, FK Apos Blansko, 1.SK Prostějov, 1.FC Slovácko, ABC Braník