Bráník porazil Slávii a postoupil do finále E.ON ČR Junior Cup | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Bráník porazil Slávii a postoupil do finále E.ON ČR Junior Cup

Historicky první regionální kolo pro fotbalové kluby z Prahy a okolí letošního jubilejního 5. ročníku největšího turnaje v České republice pro hráče do deset let E.ON ČR Junior Cup 2009 vyhráli v neděli 21. června mladí fotbalisté týmu ABC Braník, když ve finále porazili favorita ze Slavie.

 

"Finále bylo doslova ozdobou turnaje. Slavia byla sice lepší, ale soupeř má velice bojovné družstvo, které si zajistilo remízu v normálním hracím čase a na penalty měl pak Braník větší štěstí," zhodnotil závěrečný zápas garant pražského turnaje Radek Bejbl, který je zároveň šéftrenérem přípravek Viktorie Žižkov, v jejímž tréninkovém centru v Horních Počernicích se pražské kolo odehrálo.

Finále skončilo 1:1 a v penaltách byl úspěšnější Braník, v jehož prospěch rozhodl střelec Šimon Macho. "Zachoval si chladnou hlavu a velmi správně poslal míč po zemi k tyči. Při těchto střelách nemá brankář většinou šanci," pochválil fotbalistu trenér vítězů Oldřich Somr, kterému se podařil ještě jeden tah, který rozhodl o vítězství. Proti Slavii postavil brankáře, kterého má na hostování právě ze Slavie. Gólman byl excelentní.

Fotbalisté Braníka tak ve finále odčinili porážku 0:4, kterou jim Slavia uštědřila v základní skupině. "Do každého zápasu jdeme pro vítězství. To platilo i pro finále, i když jsme měli na paměti dopolední prohrané utkání. Slavia měla jednoznačně větší šance zvítězit, naši kluci ale hráli bezvadně. Semkli se a dali do toho srdíčko. Bylo to skvělé," uvedl ještě Somr. O třetí příčku svedli boj fotbalisté Neratovic a Admiry Praha. Admira vyhrála 2:0. Napravila si tak náladu po debaklu ze semifinále se Slavii, která ji rozstřílela 8:0.

Braník si vítězstvím zajistil postup do zářijového Velkého finále, v němž se utká dvanáctka vítězů všech regionálních kol hraných v Čechách a na Moravě. Zde se bude bojovat o postup na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu, vstupenky na kvalifikační zápas české fotbalové reprezentace s Polskem a možnost přivést reprezentanty na trávník před utkáním.

V dobrém bude na turnaj vzpomínat desetiletý Ondřej Zeman z Braníka, kterého trenéři zvolili nejlepším hráčem turnaje. Získal týdenní pobyt v pražské Fotbalové škole Petra Čecha a s tímto gólmanem se osobně setká. "Nemám slov, mám strašnou radost. Petra Čecha znám a fandím mu," svěřil se oceněný fotbalista.

S prázdnou neodjížděli z Horních Počernic ani další hráči. Všichni obdrželi od generálního partnera turnaje energetické společnosti E.ON fotbalový míč a první tři týmy získaly kompletní sadu dresů. Nenudili se ani diváci. V rámci doprovodného programu vystoupila dívčí skupina Holki a organizátoři připravili dovednostní discipliny v přesnosti či rychlosti střelby, soutěž v počtu nožiček a podobně. Fronty se tvořily u jízd na čtyřkolkách či segwayích. Nechyběla ani horolezecká stěna či obří autodráha.

"Turnaj byl perfektně připravený a na skvělé úrovni. Unikátní je zejména svým rozsahem a platí za nejlépe obsazovaný v České republice," dodal Bejbl závěrem. Zájem o turnaj měli i slavní sportovci. Utkání sledovali například skokan na lyžích Jakub Janda, koulař Remigius Machura mladší či fotbalista Petr Mikolenda.

S ABC Braníkem je celorepubliková finálová dvanáctka kompletní. Představí se v ní FK Slavoj Český Krumlov „A“, FC VYSOČINA Jihlava, FC ZVVZ Milevsko, SK Církvice, FK Tábor, 1. FC Brno, HFK Třebíč „A“, MSK Břeclav A, FK Apos Blansko, 1. SK Prostějov a 1. FC Slovácko. Místo konání Velkého finále bude ještě upřesněno.

Nejlepší brankář – Denis Radimský - SK Slavia Praha
Nejlepší střelec – Matyáš Kubů – TJ Neratovice – 6 gólů
Nejlepší hráč – Ondřej Zeman – ABC Braník - získává certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha