1. SK Prostějov si zahraje Velké finále E.ON ČR Junior Cup 2009 | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

1. SK Prostějov si zahraje Velké finále E.ON ČR Junior Cup 2009

Vítězem již desátého regionálního kola největšího fotbalového turnaje v ČR pro hráče do deseti let E.ON ČR Junior Cup 2009, kterého se v areálu FC Morkovice zúčastnila v neděli 14. června dvanáctka fotbalových klubů z Kroměřížska a Prostějovska, se stali fotbalisté 1. SK Prostějov. Zahrají si tak letos v září celorepublikové Velké finále.

 

"Když jsme na tento turnaj jeli, nepomýšleli jsme na výhru. Věřil jsem v dobrý výsledek, ale že budeme nejlepší, to jsem skutečně neočekával. Teď po turnaji musím konstatovat, že jsme si vítězství zasloužili," okomentoval úspěch trenér vítězného družstva Josef Šteigel.

1. SK Prostějov vyhrál finále 3:0 nad fotbalisty Spartaku Hulín. "Zatímco Prostějov byl jasným favoritem, finálová účast Hulína je velkým překvapením," uvedl garant turnaje Jan Bleša, který je zároveň sekretářem domácího klubu FC Morkovice.

O třetí místo svedli boj poražení semifinalisté. Proti sobě nastoupily Sokol Čechovice a Hanácká Slavia Kroměříž. V normálním čase zápas skončil 1:1, o bronzu rozhodly až penalty. Šťastnějšími byli fotbalisté Kroměříže.

První tři týmy dostaly od generálního partnera turnaje společnosti E.ON kompletní sadu dresů, všichni hráči pak značkový fotbalový míč PUMA. Trenéři jednotlivých klubů zvolili nejlepšího hráče, střelce i brankáře. Nejlepším hráčem se stal desetiletý Mojmír Chytil z 1. SK Prostějov, který získal týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze a s tímto gólmanem se i osobně setká. "To je skvělá věc. Petr Čech je nejlepším brankářem na světě. Mám radost, i když mým fotbalovým vzorem je Ronaldo," prohlásil Chytil po slavnostním vyhlášení výsledků.

Turnaj se nesl nejen ve znamení slunečného počasí, ale i vysoké návštěvnosti. "Odhaduji, že v areálu se nachází více jak šest set lidí. K tomu není co dodat," pochlubil se garant Bleša. Na vynikající atmosféru upozornil i trenér Šteigel. "Takovou kulisu jsme zažili poprvé. Bylo to skvělé," dodal.

Diváci a hráči se bavili nejen fotbalem, ale i velmi atraktivním doprovodným programem. Ohlas mělo vystoupení hudební skupiny Le Monde. Fronta se tvořila u dovednostních fotbalových disciplín, kde hráči chtěli například zjistit, jak rychlou mají střelu. Zatěžkávací zkouškou prošly i jízdy na čtyřkolkách či moderních dvoukolkách Segway. K dispozici byla také obří autodráha, horolezecká stěna či konzole s videohry FIFA 2009.

Do celorepublikového Velkého finále postoupí ze Zlínského kraje ještě jeden tým. Kdo to bude, ukáže v sobotu 20. června turnaj ve Starém Městě. O možnost účastnit se mezinárodního turnaje v německém Gilchingu či vstupenky na utkání české reprezentace s Polskem budou bojovat vítězové z již proběhlých regionálních kol - FK Slavoj Český Krumlov „A“, FC Vysočina Jihlava, FC ZVVZ Milevsko, SK Církvice, FK Tábor, 1. FC Brno, HFK Třebíč „A“, MSK Břeclav A, FK APOS Blansko.