Radek Bejbl – pořadatel turnaje v Praze | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Radek Bejbl – pořadatel turnaje v Praze

Jak hodnotíte průběh turnaje a je nějaké překvapení ve výsledcích?

Celý turnaj proběhl bez problémů a doslova ozdobou turnaje bylo finále mezi Slavii a Braníkem. Slavia byla sice lepší, ale soupeř má velice bojovné družstvo, které si zajistilo remízu v normálním hracím čase a na penalty mělo pak větší štěstí.

 

Podle jakého klíče jste vybírali dvanáctku účastníků?

Původně jsme chtěli turnaj obsadit týmy pouze z Prahy. Bohužel kluby jako Sparta nebo Dukla měly již připravený program a termín jim nevyhovoval. Nakonec jsem dvanáctku doplnil mužstvy z přilehlého okolí a jsem rád, že se do turnaje zapojily kluby jako Neratovice, Čelákovice nebo Kladno.

Měl jste čas sledovat hru a všímat si některých talentovaných hráčů? Co vás nejvíce na jejich hře zaujme?

Tak čas jsem si rozhodně udělal. Všiml jsem si tady několika velice talentovaných hráčů. Jedním z nich byl i gólman z ABC Braník, který bezchybně odchytal finále. Samozřejmě těch kluků je víc. Všímám si jejich pohybových dovedností nebo rychlosti zpracování míče.

Co je v jejich věku rozhodujícím předpokladem, aby u fotbalu vydrželi a dosáhli větších úspěchů?

Kromě dovednostní složky, která se dá rozpoznat, je to z největší části chuť ten fotbal hrát. Bez té vnitřní motivace to opravdu nejde. Naštěstí většina těch desetiletých kluků je do hry opravdu zapálená.

Jaký význam, má podle Vás, tento turnaj pro mladé hráče?

E.ON ČR Junior Cup je jeden z největších turnajů pro tuto věkovou kategorii. Hraje se dvanáct oblastních kol v Čechách a na Moravě. Už to je hlavní přínos, že se zapojí ohromné množství klubů. Pro kluky je velká motivace i množství cen, divácká kulisa a další věci. Je to pro ně zážitek na celý život.

Jak hodnotíte doprovodný program turnaje a myslíte, že přilákal více návštěvníků?

Doprovodný program, zvláště v tomto rozsahu, není na ostatních turnajích obvyklý. Je fajn, že se do něj mohu zapojit běžní návštěvníci nebo kluci, co právě nehrají. Je to perfektně zvládnuté a hodnotím to velice pozitivně.