Mladí fotbalisté 1. FC Brno se v Německu neztratili | E.ON ČR Junior Cup 2009

 
 

Uživatel: nepřihlášen

zapomenuté heslo

Nepřehlédněte

Naše ceny »

Na turnajích máš možnost vyhrát spoustu hezkých cen. Více zde »

Rozhovory »

Přinášíme zajímavé rozhovory s účastníky turnajů. Více zde »

Doprovodný program »

Přijď si užít bezva odpoledne plné atrakcí a soutěží o ceny

 

Mladí fotbalisté 1. FC Brno se v Německu neztratili

Mladí fotbalisté do deseti let z klubu 1.FC Brno uhráli na mezinárodním fotbalovém turnaji E.ON Junior Cup, který se konal o víkendu 21. až 22. listopadu v německém Gilchingu, historicky nejlepší umístění českého týmu vyslaného společností E.ON.

 

Skončili na osmém místě z 18 účastníků z šesti zemí Evropy, mezi nimiž nechyběly špičkové kluby jako například Bayern Mnichov, 1. FC Kaiserslautern, FC Basel nebo VfB Stuttgart.

„Tento výsledek mne velmi potěšil. Jsem na kluky hrdý, protože dokázali na hřišti zužitkovat tréninkovou píli a ukázali, že i když je německý fotbal na jiné úrovni, tak se mohou měřit s evropskými kluby,“ konstatoval při odjezdu z Německa trenér mladých brněnských talentů Tomáš Němčanský.

Brňané dokázali porazit například Mnichov 1860 a remizovali například s loňským obhájcem titulu Kaiserslauternem, Stuttgartem či Basilejí. 1.FC Brno se na prestižní turnaj kvalifikovalo jako letošní vítěz již 5. ročníku největšího mládežnického fotbalového turnaje hráčů do 10 let v České republice E.ON ČR Junior Cup 2009.

„Pro kluky celý tento turnaj znamenal obrovskou zkušenost a velký zážitek hlavně v závěru, když hráli se stejně starými hráči slavných klubových jmen Evropy. Nasáli atmosféru a doufám i motivaci do dalších tréninků,“ doplnil Němčanský.

Do Německa odjel letos ještě druhý tým českého turnaje - 1. FC Slovácko. To v Německu skončilo sice na 16. místě, ale ostudu rozhodně neudělalo.

„Škoda, že jsme neudělali lepší výsledek například s Lincem. Některé zápasy nám utekly jenom o kousek. Nevadí, kluci viděli kvalitní evropské týmy a mohli se s nimi porovnat. Zjistili, že se mohou ještě zlepšovat, aby dosáhli úrovně soupeřů. Turnaj byl velkým přínosem i pro trenéry, kteří mohli konzultovat některé metody s ostatními trenéry nebo jim i předat vlastní zkušenosti,“ prohlásil šéftrenér přípravek 1.FC Slovácka Jan Kameník.

S historicky nejlepším umístěním českého týmu na turnaji byl spokojený také Marek Pagač z energetické společnosti E.ON, která je generálním partnerem celého projektu.

„Bylo vidět, že hlavně německé týmy jsou na úplně jiné úrovni. Je to dáno hlavně lepším zázemím, větší základnou a vyšší popularitě fotbalu v Německu. Proto musím ocenit, jakého výsledku hlavně brněnští fotbalisté dosáhli. Potvrdilo se, že rozhodnutí jít směrem podpory mládežnického fotbalu bylo správné a hodláme v tom pokračovat,“ poznamenal Pagač a prohlásil, že již 6. ročník E.ON ČR Junior Cup 2010 začne příští rok na jaře.

Konečné pořadí týmů E.ON Junior Cup 2009:

1. 1. FC Kaiserslautern
2. Bayer 04 Leverkusen
3. FC Bayern München
4. 1. FC Nürnberg
5. FC Basel
6. Hertha BSC Berlin
7. VfB Stuttgart
8. 1. FC Brno
9. TSV 1860 München
10. FC Metz
11. SC Fürstenfeldbruck
12. VV Spijkenisse
13. FK Austria Wien
14. Lask Linz
15. TSV Jesingen
16. 1. FC Slovácko
17. TSV Gilching-Argelsried 1
18. TSV Gilching-Argelsried 2

 
26-11-2009 15:56:13

Radka Blažíková

Moc děkujeme chlapcům z 1.FC Brno za velmi solidní výsledek a velký zážitek i pro nás rodiče!!Jen tak dál!!Za všechny rodiče Radka B.Vzhůru Brno!!!